Anthrax - zdjęcia

zoom

copyright:
www.nlm.nih.gov

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Anthrax - Choroby zakaźne jest bardzo poważny, że jest spowodowane przez bakterie - Bacillus anthracis.

Mimo, że wąglik jest chorobą głównie atakuje domowe i dzikie, że zwierzęta, choroby bezpośrednio mogą zakażać ludzi lub pośredni kontakt z wąglikiem rozrodczym zwierząt. Wąglik jest zazwyczaj przekazywane od osoby do osoby Uwaga Ale w rzadkich niektórych przypadkach może być zaraźliwa wykwitowej wąglika skóry. Najszybsza droga do wąglika wchodzi do ludzkiego ciała poprzez skórę Rany. Może to prowadzić do infekcji poprzez spożywanie zakażonego mięsa i lub wdychając jego zarodniki.

Anthrax - Przyczyny i objawy

Przyczyny

Wąglik występuje w glebie jak zarodniki Oczywiście wąglika. Tkanki w stanie uśpienia zarodniki mogą pozostawać przez długi okres lat, aż znajdą sposób, by dostać się do dzikich zwierząt domowych lub hosta będzie Suche.

Objawy

Trzy rodzaje wąglika są, każdy z innym Objawy. Objawy zwykle pojawiają się w pierwszych siedmiu dni po antarax jest zakażenie.

1. Skóry Anrax - jest najbardziej powszechnym i wspólnym. Z tej formy wąglika właściwego leczenia jest rzadko śmiertelne. Objawy wąglika skórnego są: swędzące guzki na lata Opracowanie przypomina skórę tym roku ukąszenia owadów. Szybko rozwija się w bolesne rany i nie jest czarny.

2. Anthrax żołądkowo - jelitowe Opracowanie przez zjedzenie zakażonego mięsa formie w tym roku z zakażonymi zwierzętami. Objawy: powiększenie węzłów chłonnych szyi, utrata apetytu, nudności, wymioty i biegunka ciężkie, towarzyszy krwi Czasami.

3. Wąglik płucny - przetrwalniki wąglika występuje wtedy, gdy jest wdychany. Ta forma wąglika jest fatalny w większości Nawet odpowiednie przypadkach leczenie jest krytyczny. Objawy wąglika w Beginning jest identyczna Thos podane przez grypę, ból gardła, lekka gorączka z złe. Jednak w miarę postępu choroby do wysokiej towarzyszy gorączka może prowadzić przez trudności w oddychaniu. Ta forma wąglika mogą ostatecznie doprowadzić do zapalenia opon mózgowych.

Ponieważ wąglika jest bardzo wczesne rozpoznanie choroby i leczenia poważnych, że ma kluczowe znaczenie.

Anthrax - Leczenie

W zależności od wieku i ogólnego stanu zdrowia na leczenie najbardziej skuteczna jest rozpoczęte tak szybko jak to możliwe, gdy. Ogólnie standard Administracji wąglika Leczenie ciągu 60 dni od roku lub kombinacja antybiotyków antybiotyków.

W przypadku wąglika Niektóre formy wąglika nie reagują na antybiotyki.

Zapobieganie

Aby zapobiec infekcji, antybiotyków jest najbardziej zalecane, a unikanie zakażonych zwierząt.

Szczepionka Anthrax
Obecnie szczepionki wąglika istnieje, ale nie Skuteczne stu do stu. CAN to powoduje różne skutki uboczne, dlatego zaleca się zauważyć, dzieci, kobiet ciężarnych i osób starszych.