Odra - zdjęcia

Odra - zdjęcia

copyright:
topnews.net.nz

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Odra - Znana również jako odrze lub różyczce i jest chorobą wywoływaną przez wirus, który rozwija się bardzo zaraźliwą infekcją. Ta infekcja prowadzi do wysypki na całym ciele i ma objawy bardzo podobne do grypy, z kaszlem i gorączką.

Odra - Przyczyny i objawy

Oznaki i objawy odry:

Zwykle pierwsze objawy są kaszel, nieżyt nosa, zaczerwienienie oczu i wysoką gorączkę. Cechą charakterystyczną odrze są czerwone plamy z niebieskimi i / lub biały (Koplik na spoty) pojawiają się w jamie ustnej. Prowadzić wysypka Odra na czerwony lub brązowy - czerwony, pojawiając się najpierw na czoło, a później rozszerzyć na twarz, szyję, a następnie na tułów i kończyny.

Odra jest przekazywane, gdy ktoś jest w bezpośrednim kontakcie z zakażonym krople gdy ktoś kicha lub kaszle odry rozprzestrzeniania się wirusa w powietrze. Osoba z odra jest chorobą zakaźną jednego do dwóch dni przed wystąpieniem objawów rozpoczyna się dopiero około 4 dni po wysypka.

Diagnoza odry

Zwykle odbywa się przez oględziny ciała.

Odra - Leczenie

Jeśli nie ma specjalnego traktowania odry. Ogólnie rzecz biorąc, lekarz przepisze leki do zarządzania objawy odry związane z 2 tygodnie. Pacjentów odry dieta powinna zawierać odpoczynku i dużo płynów.
Zapobieganie
Najbardziej skuteczną metodą jest szczepionkę przeciw odrze.