Ospa wietrzna - zdjęcia

Ospa wietrzna - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

Ospa wietrzna - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Ospa wietrzna - wysoce zakaźna choroba wywoływana przez ospie zostrian.

Choroba sprawia, że jego obecność przez wysypka i pęcherze na powierzchni ciała, głównie na tułowiu i głowie. Ospa wietrzna łatwo przenosi się w powietrzu przez kichanie i kaszel osób zakażonych i przez bezpośredni kontakt z wydzieliną z ich skórze.

Ospa wietrzna - Przyczyny i objawy

Główne objawy ospy wietrznej to:

Ospa wietrzna zazwyczaj przechodzi przez trzy fazy:

  1. Wygląd obrzęk / czerwone lub różowe grudki, które rozciągają się w różnych częściach ciała w ciągu kilku dni.
  2. Te pęcherzyki są wypełnione płynem, ale w pierwszym po osiągnięciu dojrzałości, aby uciec do kanalizacji.
  3. Pęcherzyki, które łamią prowadzić skalowania do wolniejszego gojenia, trwające kilka dni, z możliwością trwałych blizn.

Pęcherzyki może nastąpić za kilka dni. Prowadzi to do możliwości posiadania wszystkich trzech fazach jednocześnie. Osoba zarażona może przenosić wirusa na 48 godzin przed pierwszym wysypka i jest zaraźliwa jak długo jego ciało będzie strupów.

Choroby u dzieci, które są zdrowe (nie cierpi z powodu innych chorób, w tym samym czasie) jest na ogół proste. W przypadku ciężkiej postaci choroby, wysypka może rozprzestrzeniać się w całym organizmie i mogą stanowić w gardle, oczy i błony śluzowe cewki moczowej, odbytu i pochwy.

Jednym z najczęstszych powikłań ospy jest bakteryjne danych zakażenia skóry. Wszystkie wietrznej może powodować zapalenie płuc i rzadko zapalenie mózgu.

 

Ospa wietrzna i półpasiec
Każda osoba, która ospy wietrznej może być choroba zwana półpasiec . Jeżeli dana osoba ma ospę wietrzną, niektóre z ospy wietrznej-półpaśca może pozostać w komórkach nerwowych. I wtedy po wielu latach, wirus może reaktywować i wypłynął jako półpasiec.

Obecnie przeciwko półpaścowi jest zalecany dla osób powyżej 60 lat, ta szczepionka wyraźnie zmniejsza ryzyko półpasiec.

Diagnoza Ospa wietrzna

Diagnoza zwykle jest poprzez badanie wysypka. W razie wątpliwości mogą być wykorzystywane w badaniach laboratoryjnych krwi lub płynu kultury z pęcherzy.

Ospa wietrzna - Leczenie

Ogólnie zdrowe dzieci nie potrzebują leczenia. Lekarz może przepisać leki przeciwhistaminowe w leczeniu świądu i ograniczenia.

Ale dla niektórych ludzi, którzy mają zwiększone ryzyko powikłań z powodu ospy wietrznej, a następnie mogą być przepisane leki, aby skrócić infekcji i usunąć ryzyko powikłań.