Chłoniaka Hodgkina Rak - zdjęcia

 
Chłoniaka Hodgkina Rak - zdjęcia

copyright:
wikimedia.org

   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Chłoniaka Hodgkina Rak raka układu odpornościowego jest formą chłoniaka złośliwego, który charakteryzuje się stopniowy wzrost i bezbolesne węzłów chłonnych, śledziony i, ogólnie, tkanki limfatycznej.


Chłoniaka Hodgkina Rak - objawy

Pacjentów z chłoniakiem Hodgkina mogą mieć następujące objawy:
* Nocne poty
* Niewyjaśniona utrata masy ciała
* Węzłów chłonnych: Najczęstszym objawem chłoniaka Hodgkina jest bezbolesne powiększenie jednego lub więcej węzłów chłonnych. Węzły chłonne poczuć się jak guma i miał unfla znacznie. Węzły chłonne w klatce piersiowej często są dotknięte i widać na RTG klatki piersiowej.
* Śledziony: powiększenie śledziony występuje u około 30% osób z chorobą Hodgkina. Rozbudowa jest jednak rzadko masywne, śledziona może się zmieniać w trakcie leczenia.
* Powiększenie wątroby: powiększenie wątroby spowodowane przez uszkodzenie wątroby występuje u około 5% przypadków.
* Powiększenie wątroby i śledziony powiększenie wątroby i śledziony spowodowane samą chorobą.
* Ból po wypiciu alkoholu, choć jest to zjawisko bardzo rzadkie.
* Ból pleców niespecyficzne bóle pleców (ból, który nie może zostać wyświetlony, ponieważ jest ona określana przez badania technicznego lub obrazu) odnotowano w niektórych przypadkach chłoniaka Hodgkina. Dolnej części pleców jest najczęściej dotyczy.
* Czerwone plamy na skórze, łatwo powstające siniaki i plamy z powodu niskiej liczby płytek krwi
* Objawy: około jednej trzeciej pacjentów z chorobą Hodgkina mogą być również objawy ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, poty nocne, niewyjaśniona utrata masy ciała o co najmniej 10% całkowitej masy ciała w ciągu sześciu miesięcy lub u pacjenta z swędzenie maja mniej (swędzenie) ze względu na wyższy poziom eozynofilów we krwi, lub znużenie (zmęczenie). Objawy takie jak gorączka, poty nocne i utrata masy ciała są znane jako B objawy gorączki, utratę wagi, i noc, co oznacza, że ​​pacjent jest etap, na przykład, zamiast 2A 2B.
* Fever Cykl: pacjenci mogą również ma wysoką gorączkę nazwie Pel-Ebsteina cyklu gorączka, lub po prostu "chodzić". Nie ma wytycznych

dotyczących zapobiegania chorobie Hodgkina, bo przyczyna jest nieznana lub wieloczynnikowa. Czynnikiem ryzyka jest coś, co zwiększa szanse statystycznych o chorobę lub stan. Czynniki ryzyka obejmują:
* Płeć: Mężczyzna
* Wiek: 15-40 i powyżej 55 lat
* Historia rodzinna
* Historia mononukleoza zakaźna, zakażenia lub wirusem Epsteina-Barr, czynnikiem wywołującym mononukleozę
* Osłabiony układ immunologiczny, w tym zakażenia wirusem HIV lub AIDS obecności
* Rozszerzony działalności człowieka hormon wzrostu
* Egzotoksyny

Chłoniaka Hodgkina Rak - Leczenie

chirurgia, chemioterapia, radioterapia, immunoterapia.