Jajnika Rak - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Jajnika Rak - nowotwór, który tworzy w tkankach jajników u kobiet.

Jajniki są gruczoły rozrodcze samic znajduje się po obu stronach macicy (organ w przypadku gdy dziecko rośnie i rozwija się podczas ciąży). Jajniki produkują estrogenu i progesteronu (żeńskie hormony). Jajniki produkują również, jaj (tzw. komórek jajowych). Rak jajnika rozwija się, gdy normalne komórki jajnika zaczynają rosnąć niekontrolowany i produkcji nowotworów złośliwych w jednym lub obu jajników.

Jajnika Rak - objawy

Rak jajnika jest zwany "cichym zabójcą", ponieważ nie ma objawów choroby, aż do zaawansowanych i szansę na wyleczenie lub umorzenie jest niewielka. Jednak następujące objawy są znacznie bardziej prawdopodobne u kobiet z rakiem jajnika niż kobiety w populacji ogólnej. Objawy te obejmują:

Kobiety z rakiem jajnika raport, że objawy są trwałe i stanowią przełączyć z normalnego na ich ciałach. Częstotliwość i / lub liczby tych objawów są kluczowymi czynnikami w diagnostyce raka jajnika. Badania wykazały, że nawet we wczesnym stadium raka jajnika może powodować takie objawy. Kobiety, które mają takie objawy prawie codziennie na dłużej niż kilka tygodni powinny skonsultować z lekarzem, najlepiej ginekologiem. Wiersz medycznej oceny może doprowadzić do wykrycia choroby jak najszybciej. Wczesna diagnoza etapie jest związana z poprawą rokowania.

Jajnika Rak - Leczenie

Obecna metoda leczenia raka jajnika jest oparty na połączeniu zabiegu chemioterapii radioterapii czasem.