Jamy ustnej raka - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Jamy ustnej raka znany jako raka jamy ustnej jest rak, który rozpoczyna się w każdą część jamy ustnej lub jamy ustno-gardłowej.

W raka przełyku, raka jamy ustnej rozpoczyna się w komórkach, płaskie, lub komórek nabłonka płaskiego, które obejmują wewnątrz jamy ustnej, języka i warg.

Jamy ustnej raka - objawy

Rak jamy ustnej jest trudne do wykrycia, lepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów: trudności żucia, nieświeży oddech, guzek w gardle, gardła lub owrzodzenia jamy ustnej, które się nie zagoją przeciwnie rosną, zmiana głosu zgrubienie w policzek.
Chociaż nikt nie wie dokładnie przyczyną raka jamy ustnej, jest jedna rzecz, że naukowcy na całym świecie wydają się zgadzać - związek pomiędzy tytoniem a rakiem jamy ustnej. Unikanie wyrobów tytoniowych, zmniejsza ryzyko raka płuc, ale także zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jamy ustnej.

Jamy ustnej raka - Leczenie

Leczenie raka jamy ustnej w zależności od wielkości guza i stadium rozwoju raka. Leczenie raka jamy ustnej jest zależna od rodzaju, lokalizacji i stadium raka, a wiekiem chorego i ogólnego stanu zdrowia. Wspólne metody leczenia raka jamy ustnej zawierać dowolną kombinację następujących czynności: chemioterapii, radioterapii i chirurgicznym usunięciu nowotworu jamy ustnej.