Małe raka jelita grubego - zdjęcia

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Małe raka jelita grubego jest rzadką formą nowotworu, który występuje, gdy komórki rakowe znajdują się w tkankach jelita cienkiego.

Istnieje kilka rodzajów raka jelita grubego, najczęściej jest to gruczolakorak. Z wyjątkiem raka gruczołowego, inne rodzaje raka jelita mięsaka (nowotwory rozpocznie się w lub podtrzymujące tkanki łącznej), rakowiaka, nowotworów podścieliska przewodu pokarmowego i chłoniaków (rozpoczyna się w komórkach układu odpornościowego).

Małe raka jelita grubego - objawy

- Mimo że rak jelita grubego jest rzadkie, ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z potencjalnych objawów choroby. Rak jelita grubego może być trudne do strawienia żywności i może powodować krwawienia z guza i czarne stolce. Wiele objawów związanych z rakiem jelita grubego może być również wynikiem innych problemów, takich jak zespół jelita drażliwego (IBS) oraz chorobą wrzodową.

Objawy raka jelita grubego są:

Małe raka jelita grubego - Leczenie

Do najczęstszych metod leczenia raka jelita grubego to chirurgia, promieniowanie i chemioterapii. Chirurgia jest najstarszą formą leczenia, która obejmuje fizyczne usunięcie raka, w wielu przypadkach, a niektóre tkanki wokół niego. Promieniowanie jest często używane w połączeniu z innymi metodami leczenia, lub gdy chirurgiczne usunięcie nowotworu nie jest możliwe. Radioterapia polega na wykorzystaniu wysokoenergetycznych promieni zabić lub spowolnić wzrost guza. Podobnie jak radioterapia, chemioterapia jest często używany w połączeniu z innymi możliwościami leczenia. Chemioterapia jest połączeniem substancji chemicznych stosowanych w celu zabicia lub spowolnić wzrost guza.