Wątroby Raka - zdjęcia

Wątroby Raka - zdjęcia
zoom

copyright:
wikimedia.org

 
   

"Przetłumaczone przez Google Translator
Proszę wybaczyć błędy języka"

Wątroby Raka nowotwór złośliwy wątroby.

Zwykle pojawia się jako przerzut z innego raka, objawy to utrata apetytu, osłabienie, wzdęcia, żółtaczka i dyskomfort w nadbrzuszu. Istnieją dwa rodzaje raka wątroby

Wątroby Raka - objawy

- pierwotny rak wątroby - rak wątroby pierwotny jest dość rzadki w Europie i Ameryce, jest bardziej powszechne w Afryce i Azji. HCC, to najczęściej guzy wątroby, występuje w 20% przypadków na zdrową, wątroby osiągnął często dają istniejącą wcześniej chorobą wątroby (marskość wątroby, przewlekłe zapalenie wątroby).
Objawy - HCC wątroby przekłada się na dużą zauważony na badanie dotykowe i pseudo-państwa zakaźnych przebiegających z gorączką. Powoduje to łagodny ból, położony w nadbrzuszu.
Diagnoza i rozwój - mogą być diagnozowane na podstawie USG, "scanografiei i USG biopsja wątroby. Ryzyko przerzutów, głównie płuc i kości, jest bardzo ważne.
Leczenie - chirurgia usunięcie guza, gdy to możliwe, lub częściowe hepatectomie. może ono także po przeszczepieniu wątroby. Na początku formy, które nie wymaga operacji i leczenia mogą być oparte na ogólnych lub lokalnej chemioterapii. Zapobieganie pierwotne nowotwory wątroby opiera się na walce z alkoholizmem, szczepienie przeciwko WZW typu B i C oraz w leczeniu przewlekłego zapalenia wątroby typu B i C.

Wtórne nowotwory wątroby - może wystąpić w innych nowotworów, jednak jest bardziej powszechne w przewodzie pokarmowym raka (jelita grubego, żołądka, trzustki, dróg żółciowych) i ginekologicznych nowotworów (macicy, jajników, piersi).
Objawy - wtórny raka wątroby może znaleźć odzwierciedlenie w pogorszeniu stanu ogólnego lub żółtaczką. badania kliniczne mogą wykazać sferoidalnego na badanie dotykowe dużą wątroby (kasztan wątroby), bolesne, czy nie.

Wątroby Raka - Leczenie

Diagnostyka i Leczenie - Rozpoznanie opiera się na USG i biopsja scanografiei niezbędne do potwierdzenia realizacji wątroby. Leczenie, jeśli to możliwe, jest chirurgiczne (usunięcie guza). W rozproszonych formy są używane ogólnym lub miejscowym chemioterapii (wstrzyknięcie produktu w cewnik wprowadzony do tętnicy wątrobowej).