Akrodermatit enteropati - resimleri

Akrodermatit enteropati - Diyet çinko yeterli miktarda absorbe yetersizlik sonucunda çocukluk çağında nadir bir genetik bozukluk var. Herkes Pote hastalığın aynı hastalık belirtileri ortaya daha çinko eksikliği var.

Akrodermatit enteropati - belirti ve bulguları

Durumda tetikler akrodermatit enteropati çinko yakalamak için hizmet veren bir membran proteini kodlayan genetik bir kusurdur. Belirtiler acrodermatitei enteropati doğumdan sonra emzirme kesildikten sonra birkaç ay içinde meydana gelen. Bu, anne sütü de dahil olmak üzere, sayısız varsayımlar yol açmıştır kendi sığır cinsi süt çinko için belirli bir ligand var. Çinko eksikliği, malabsorbtiei, aşırı zarar veya bu faktörlerin bir kombinasyonu yetersiz alımına bağlı olabilir.

Akrodermatit enteropati Belirtileri deri lezyonları, saç dökülmesi, ishal, kırmızı deri döküntüleri, tırnak etrafındaki deri kırmızı ve şişmiş olabilir içerir. Bu hastalık çocukluk çağında ölüme yol açabilir, tedavi edilmezse.

Akrodermatit enteropati - Tedavi

Kalıtsal akrodermatit enteropati tam remisyon olmadan Çinko takviyesi. Çinko bu durum insanlar tarafından kullanılan günde 30-150 mg miktarında tamamlamaktadır. akrodermatit enteropati İnsanlar bir sağlık bunların düzgün çinko takviyeleri ve çinko takviyesi bakır eksikliğine yol açan emin olmak için uzman tarafından takip edilmelidir.

Gıdalar çinko yönünden çok zengindir: istiridye, sığır eti, karaciğer, kabak çekirdeği, cevizler, Brezilya cevizi ve