Alopesi Areata - resimleri

Alopesi Areata - resimleri

copyright:
wikimedia.org

Alopesi Areata - resimleri

copyright:
wikimedia.org

   

Alopesi Areata -Saç kapsadığı her alanda etkileyen tekrarlayan Pote saç dökülmesi bir türüdür. Klinik olarak alopesi areata, apaçık bir çok farklı model olarak konuşursak. tıbben iyi huylu, alopesi areata etkilenen hastalar ve aileleri çok büyük duygusal ve psikolojik strese neden olabilmektedir.

Alopesi Areata - belirti ve bulguları

En yaygın olarak kabul gören varsayım olduğunu alopesi areata T hücre aracılı otoimmün ilgilidir ve kim en fazla genetik olarak yatkın kişilerde ortaya çıkması muhtemel olmasıdır. alopesi areata necunoscuta.Exista gerçek nedeni gibi nedenler hakkında hala çeşitli teoriler:

otoimmünite teorisi.
Kanıt alopesi areata otoimmun bir durum olduğu hipotezini desteklemektedir. Süreç, ama aracılı hücresel T gibi görünüyor keşfedildi ve antikorlar saç yöneltilmiş.

Genetik kuramı.
Birçok faktör alopesi areata için yatkınlık lehine. aile üyeleri etkilenen hastalar arasında sıklığı% 20 olarak tahmin ediliyor. Insidansı tiroid üzerinde alopesi şiddetli formları ile daha artmaktadır.

Teori ve vasculaturii inervatiei.
alopesi areata hastalarında etkilenen bölgelerde zaman zaman kaşıntı veya ağrı olması, periferik sinir sistemi değişiklik olasılığını yükseltir.

Viral teorisi.
Başka bir hipotez alopesi areata patoloji açıklamak için ortaya atılmıştır. Ama, bir enfeksiyon kaynaklı olduğu kabul edilir herhangi bir mikrobik ajan sabit görülmemiştir.

Belirtileri: En sık görülen belirti saç dökülmesi, alopesi areata ise, saç küçük yamalar ve yuvarlak genellikle düşer. Nadir durumlarda, durum ya da (alopesi areata Universalis) baş, yüz ve vücut üzerinde saç tam kaybı (alopesi areata totalis) saç kaybı tamamlamak için ilerleyebilir. alopesi areata universalis durumlarında, kirpik ve kaş kaybı ve burun ve kulak kılları bir kişi daha toz, mikrop ve gözler, burun ve kulaklar giren yabancı parçacıklara karşı savunmasız kalmasına neden olabilir.

Alopesi Areata - Tedavi

durumu iyi huylu olduğu için tedavi ve gerekli değildir, spontan remisyon ve nüks sıktır. Tedaviler saç büyümesini uyarıcı rejimler dahil, ancak hastalığın ilk evrim etkisi olamaz. Intralezyonel kortikosteroid tedavisi enjeksiyonu veya topikal uygulama içerir. Saç büyüme enjeksiyondan sonra kadar dokuz ay boyunca devam edebilir. Topikal immünoterapi potent allerjen topikal uygulama ile tetiklenen alerjik kontakt dermatit olarak tanımlanır. psoralen ve ultraviyole sistemik tedavi A 20-73% iyileşme oranlarını gösterir, fakat rekürrens yüksektir.