Atopik dermatit - resimleri

 
Atopik dermatit - resimleri

copyright:
wikimedia.org

   

Atopik dermatit - nüfus uzun vadeli) deri hastalığı yüzde etkileyen bir büyük ve bir (genellikle kronik yaygın bir çok. : Atopik hastalıklar, astım, alerjik alerji gıda, rinit, ürtiker diğer pek çok hasta, atopik dermatit olduğunu ilişkili. Bu hastalık kalıtsal bileşeni için bir var.

Atopik dermatit - belirti ve bulguları

Atopik dermatit sebebi, ancak bilinmeyen hastalığı (kalıtsal) genetik ve çevresel faktörlerin factoride bir kombinasyonu sonucu gibi görünüyor. temel bir aşırı duyarlılık ve kaşıntı artış eğilimi var gibi gözüküyor.

Kanıt hastalık saman (mevsimsel alerji) ve astım, egzama birçok insan var gibi diğer sözde atopik hastalıklar ile ilişkili olduğunu göstermektedir. Buna ek olarak, birçok çocuk atopik dermatit belirtileri saman nezlesi ya da astım gelişebilir üstesinden gelmek. bir bozukluk mutlaka başka üretmek değil de, atopik dermatit anlayışına araştırmacılar ipuçları veren, bağlantılı olabilir.

Hastalığın belirtileri kaşıntı dahil döküntüleri ve . başka da kişiye bir değişiklik arası belirtilerin, en sık görülen belirtiler deride kırmızı kuru, kaşıntılı,. Kaşıntı hastalığın mührüdür. Etkilenen deri bölgelerinde el yüz ve dahil arka diz, el bileği. Daha az sıklıkla da vücut çatlakları orada olabilir arkasında patlamalar başka kulakları çeşitli, ve.

Atopik dermatit - Tedavi

Tedavi doktor ve hastanın aile üyeleri arasında bir ortaklık içerir. Doktor, hastanın yaşı, semptomlar ve genel sağlık dayalı bir tedavi planı önerir. Eğer doktorunuzun talimatlarına takip ederseniz Hasta ve aile fertlerinin tedavi planı başarısında büyük rol oynuyor.

Tedavinin kaçınma topikal kortikosteroidler bazen ve tetikler, uygulayarak yumuşatıcılar oluşur.