Coğrafi dil - resimleri

Coğrafi dil - resimleri
zoom

copyright:
wikimedia.org

Coğrafi dil - resimleri
zoom

copyright:
wikimedia.org

   

Coğrafi dil - nüfusun% genel olan 3 oluşur kadar, iyi huylu bir durumdur. Çoğunlukla, hastanın gıda bazı hastalarda artırdık duyarlılık ve sıcak baharatlı vardır asemptomatik, ancak.

Coğrafi dil - belirti ve bulguları

Bir kesin neden, ama aydınlatılamamıştır olmamıştır lezyonlar psoriasisli hastalarda artmış sıklıkta görülür. psoriasisli hastalarda yapılan bir çalışmada, coğrafi dil olarak yaş ve cinsiyet uyumlu controalata sadece% 2.5 karşı hastaların% 10 olarak gerçekleşti. miras bir poligenik modu coğrafi dil tarafından önerilmiştir. coğrafi dil olaylarında artış uyuşturucu veya çevresel ajanların kullanımı nedeniyle dikkat çekmiştir.

Coğrafi dil grupları yaş etkileyebilir hariç tüm erişkinler yaygın daha fazla. Hastaların gıdalar baharatlı olabilir coğrafi dil ya da sıcak yenmesi sonrası dil yanma veya tahriş .
Dil, özellikle dilin dorsal ve lateral kenar etkileyen, eritem iyi sınırlı alanı sunuyor. eritem mimari dil alanında filiform papilla kaybı ve çevresindeki mukoza atrofisi ile kaldırılır. Çevresinin de sarı kenarları, serpingioase, düzensiz beyaz, hiperkeratotik tanımlanır. Benzer lezyonlar diğer mukozal alanlarda mevcut olabilir.

Coğrafi dil - Tedavi

benign ve asemptomatik bir durum olarak ele alınmaz.