Dermatofibroma - resimleri

Dermatofibroma - resimleri

copyright:
conganat.org

 
   

Dermatofibroma - kadın oluşur daha sık olarak nedeni bilinmeyen bir kutanöz nodül ortak bir. Dermatofibromul yaygın) bacaklar gelişir ekstremitelerde (özellikle alt ve olgular nadir bu oldukça bazen genellikle asemptomatik olmasına rağmen sahip bir ve Puru daha yüksek hassasiyette.

Dermatofibroma - belirti ve bulguları

Dermatofibromului nedeni bilinmemektedir. onun kalıcı olması sebebiyle, dermatofibromul muhtemelen daha iyi bir neoplastik süreç ziyade reaktif doku değişikliği olarak sınıflandırılır. Bir püskürme dermatofibromaului çalışma genetik bir bileşeni olabilir düşündürmektedir

yaralanmaları 17 yıl önce ortaya çıktığını Dermatofibromul ergenlik fakat çoğu zaman herhangi bir yaş üzerindeki hastalarda% 20 oranında görülür. Lezyon yavaş büyür ve bacak üzerinde soliter nodülü olan. Ancak, bazı yaralanmalar olabilir nadiren birden vardır. Bu varyant lupus, HIV enfeksiyonu, lösemi gibi birçok otoimmün koşullar bağlamında görülür. Regresyon hafif klinik iyileşme maddenin hastalığı ile bildirilmiştir. Hastaların bir köstebek alışılmadık bir yara alır açıklayabilir.

Karakteristik Dermatofibroamele, ancak asemptomatik genellikle ağrı ve kaşıntı açıklar. Karşılaşılan en acı cilt tümörlerdir.

Dermatofibroma - Tedavi

Tedavi genellikle dermatofibroma için gereklidir. Sağlamak lezyon benign basit olduğunu belirtti olabilir. S intralezyonel kortikosteroid enjeksiyonu, ya da deri altı yağ dahil komple kaldırılması seçebilirsiniz kozmetik rahatsız durumda.