Egzama - resimleri

Egzama - source:dermnet.com
   

Egzama - Egzama dermatit da bilinen, deri yangısı için çeşitli olduğu dönem genel bir. sık görülen egzama en) atopik dermatit (bazı terimler kullanmak bu iki kişi birbirinin. Ancak, egzama birçok farklı formları vardır orada. , Bebeklerde en sık gerçekleştiği halde yaş Egzama herhangi insanların etkileyebilir,% insanları 85 yıl önce yaklaşık 5 başlangıcı var bir.

Egzama - belirti ve bulguları

Doktorlar egzama kesin nedeni önemli faktörlerden biri olduğuna inanılıyor muhtemelen bağışıklık sisteminin anormal fonksiyonu ile kombine bir bariyer olarak işlev etkileyecek bir cilt defekti olduğunu bilmiyorum.

egzama bazı türleri sabun, kozmetik, giysi, deterjan, takı, ya da ter gibi cilt ile temas maddeler tarafından tetiklenebilir. Çevresel allerjenlere (alerjik reaksiyonlara sebep maddeler) de, egzama salgınlarına neden olabilir. Sıcaklık ve nem, ya da psikolojik strese bağlı değişimler, bazı kişilerde egzamanın salgınlarına yol açabilir.

Egzama yeme, cilt belirtileri kızarıklık veya yanık, egzama görünümünü kişiden kişiye değişir ancak ve değişir egzama özellikle türüne bağlı. Egzama, genellikle ilk belirti şiddetli insanların çoğu Kaşıntı olduğunu. Bazen, egzama, ama kabarcıklar ve yaralar yol açabilir da kuru ve pul pul deri yol açabilir.

vücudun herhangi bir bölgesinde egzama etkilenebilir, çocuklar ve yetişkinlerde, egzama genellikle dirsek, diz ve ayak bileklerinin iç ve yüz, boyun oluşur. bebeklerde, egzama genellikle yanaklar, kol, bacak, kafa derisi ve boyun alında oluşur.

Egzama, ama sadece birkaç saat veya gün için semptomlara yol açar kısa bir reaksiyon olarak bazen oluşabilir diğer durumlarda, belirtilerin uzun süre devam edebilir, onlar gibi kronik dermatit denir

Egzama - Tedavi

egzama tedavi için Amacı, inflamasyon, kaşıntı ve kötüleşmesini önlemek için vardır. egzama tedavisi hem yaşam tarzı ve ilaç kullanımı içerebilir. Tedavi her zaman bireyin yaşı, genel sağlık durumu ve tipi ve şiddeti hastalık olduğunu.

hamam - iyi kremler ya da (düşük su ve yüksek yağ içerikli) merhem uygulayarak ve üzerinde kaçınarak sulu cilt tutulması.