Gebelik pemfigoid - resimleri

 
Gebelik pemfigoid - resimleri
zoom

copyright:
dermnetnz.org

   

Gebelik pemfigoid - gebelik nadir otoimmün büllöz dermatit bir. Hastalık ama oldu, gebelik herpes kabarcık morfolojik özelliği herpetiform dayalı olarak adlandırılan ilk dönem yanlış isim olan, ilgili, çünkü gebelik değil pemfigoid veya tarihin bir ilişkili aktif viral herpetik enfeksiyon veya.

Gebelik pemfigoid - belirti ve bulguları

pemfigoid gestasyones temelde bireyin bağışıklık sisteminin kendi doku karşı tepki başlar yani otoimmün bir hastalıktır. Immünglobulin G (IgG) antikorları (PG faktör olarak da bilinir) epidermis ve dermis (üst arasındaki alandır bodrum membran bulunan (aynı zamanda BP180 olarak da bilinir) BPAG2 olarak bilinen bir protein, bir gebelik pemfigoid hedef olarak hasara yol açtı deri ve orta tabaka). plasenta ve ebeveyn antikor ana kaynak olduğu bilinen ve bu nedenle gebelik sırasında immünolojik hedef temsil edebilir.

Gebelik pemfigoid kadın hamile oluşur içinde. Genellikle kendini gösterir ve gövde karın ve veziküller ve ileri gebelik ile papül ürtikeryal ani başlangıçlı kaşıntılı. Kaşıntı faaliyetler günlük olabilir kesme o olabilir, şiddetli öyle. Yaralanmaları, gebelik sırasında herhangi bir zamanda ortaya çıkabilir ancak çeyrek üçüncü ve gelişmiş esas sırasında ikinci.

Belirtileri gebelik oluşabilir ama aynı zamanda sfirsutul hemen teslim. Gestasyonel pemfigoid genellikle birkaç hafta veya hatta daha erken hemşirelik meme eğer delivrenta sonra ay içinde kendiliğinden düzelir. hastalık aktivitesinin sebat doğumdan sonra birkaç yıl sonra bile anlatılmıştır. Hastalık öncesinde kontraseptifler ve adet dönemleri ve görev kullanımının tarafından tetiklenebilir.

Gebelik pemfigoid - Tedavi

Tedavinin ana amacı, kaşıntı rahatlatmak için kabarcık oluşumunu önlemek ve sekonder enfeksiyonlar tedavi edilmesidir. Topikal kortikosteroidler hastalığın hafif düzeyde eş zamanlı olarak kullanılan, oral kortikosteroid büyük durumlarda gereklidir. Oral antihistaminikler kaşıntıyı azaltmak için kullanılabilir.

Çoğu durumda, gebelik pemfigoid birkaç gün içinde kendiliğinden iyileşir. Komplikasyonlar nadirdir ancak içerebilir: