Hirsutizm - resimleri

Hirsutizm - resimleri

copyright:
wikimedia.org

 
   

Hirsutizm - kadınlar saçlarında yüz büyüme aşırı içerir durumu bir. Anormal saç büyüme genellikle geri oluşur ve üzerinde göğüs, yüz.


Hirsutizm - belirti ve bulguları

hirsutizm ile kadınların yarısı erkek hormonlarının yüksek düzeylerine sahip Hakkında androjenler denir. Bu hormonların yüksek düzeyde neden olabilir:

hirsutizm ana belirtisi karın, göğüs ve üst dudak (erkek tipi kadınlarda saç büyüme) saç büyüme. hirsutizm da belirtiler şunlardır erkek hormonları, yüksek düzeyde bir nedeni ise:

hirsutizm Cushing sendromu, belirtiler ve içerebilir belirtiler nedeniyle ise:

Hirsutizm - Tedavi

hirsutizm tedavisi bir kök neden var ne kadar ciddi sorun ve eğer bağlıdır. Örneğin, bir kadın hirsutizm bu durumda payı olabilir ilaç almaları tavsiye edilebilir olmaktan çıkar. Yumurtalıklar veya böbreküstü bezlerinden bir tümör nedeni ise, cerrahi olarak çıkartılabilir. hirsutizmli Kilolu kadınlar kilo vermek için tavsiye edilebilir.

hiçbir yatan neden bulunursa, kendi kendine bakım stratejileri ve teknikleri bir arada hirsutizm genellikle sinir bozucu ve can sıkıcı bir durumdur bu yana psikolojik destek, yararlı olabilir, kullanılabilir.

Yaşam tarzı

Kilolu hirsutizm katkıda bulunabilir. Dengeli bir diyet ve egzersiz uygun kilo kontrolü sağlamada yardımcı olabilir.