Melazma - resimleri

   

Melazma - Güneşe maruz kalan bölgelerde edinsel hipermelanozistir var. Melazma konfluent veya noktalar yanaklarda olabilir simetrik hiperpigmente makül, üst dudak, çene, alın gibi hediyeler en sık görülen yerlerdir.

Melazma - belirti ve bulguları

Neden: melazma patofizyolojisi belli değildir. Birçok durumda, kadın hormonal faaliyet ile doğrudan bir ilişki olarak gebelik melazma ve oral kontraseptif kullanımı ile gerçekleşir, mevcut gibi görünüyor. melazma etyopatogenezinde yer alan diğer faktörler ilaçlar, hafif yumurtalık veya fonksiyon bozukluğu tiroid ve bazı kozmetik fotosensitize vardır.


melazma gelişiminde en önemli faktör güneş ışığına maruz olduğunu. güneş ışığı sıkı kaçınma olmadan, melazma için potansiyel olarak başarılı tedaviler başarısız olmaya mahkumdur.

Melazma - Tedavi

Melazma tedavisi zor olabilir, melazma bir pigment gelişir ve çözünürlüğün de kademeli olduğunu. görünür spektrum içeren güneş ışığı tüm dalga boylarında, melazma için Line tedavi, Hidrokinon (HQ) en sık kullanılan topikal ajanlar depigmentasyon kalır. melazma neden muhtemeldir. O melanin azalmış üretimine neden, tirozin hydroxyphenolic inhibe bir kimyasaldır. Ayrıca, sitotoksik metabolitleri melanosit işlevi ve canlılığı ile girişime neden olabilir. HQ krem ​​şeklinde veya alkol bazlı bir çözüm olarak uygulanabilir.