Necrobiosis lipoidica - resimleri

Necrobiosis lipoidica - resimleri

copyright:
dermnet.com

 
   

Necrobiosis lipoidica - Damar duvarlarının kalınlaşması, granülomatöz yanıt ile kollajen dejenerasyonu bir bozukluk var ve yağ birikimi.

Necrobiosis lipoidica - belirti ve bulguları

Necrobiosis lipoidica kesin nedeni bilinmemektedir, fakat önde gelen teori necrobiosis lipoidica diyabetik mikroanjiyopati üzerinde duruldu. Diğer teoriler travma veya inflamatuvar veya metabolik değişiklikler

göstermektedir. Yine de diğer teoriler antikor aracılı vaskülit necrobiosis lipoidica gözlemlenen değişikliklere neden olabileceğini düşündürmektedir.

Necrobiosis lipoidica 3 kat daha fazla kadınlarda erkeklerden daha sık görülür. başlama yaş ortalaması, ama 30 yıldır her yaşta ortaya çıkabilir. hastalarda diyabet erken görülme eğilimindedir ile. Asemptomatik hastalarda birkaç ay veya yıl içinde yavaş yavaş büyütmek parlak noktalar gösteriyor. Kırmızı-kahverengi lekeler, atrofik başlangıçta ve sarı o zaman depresif olmak vardır. Ülserleri ve travma sonrası oluşabilir genellikle ağrı ile ilişkilidir. Ana suçlama lezyonların hasta kozmetik görünümü. necrobiosis lipoidice klinik açıdan farklıdır.

Necrobiosis lipoidica - Tedavi

Bu ülserler necrobiosis lipoidica travma lokalize neden olabilir Çünkü necrobiosis lipoidica tedavisi değil, çok kesin etyolojisi bilinmemektedir kısmen etkili. elastik destek çorap ve ayak geri kalanı ile bacakların korunması yararlı olabilir. Eksizyonu ve greftleme başarılı olmuştur, fakat nüks altta yatan damarsal lezyonlar sekonder olarak ortaya çıkabilir.