Oral kandidiyazis - resimleri

Oral kandidiyazis - ve dil ağız enfeksiyonları bir grup mantar tarafından yol açtığı genellikle Candida albicans raporlar olmasına rağmen bilinen nedenlerin diğer yokluğunda tür-albicans dışı artmış insidansı oral kandidiyazis yetişkin, immünsüpresyon HIV ile düşündürmektedir HIV enfeksiyonunun Üç yaşayan kişilerde yaygındır sunumlar klinik .. Keilitis, psödomembranöz, eritemli ve açısal. AIDS zaman ilerledikçe hastalık, Candida odinofaji veya yutma güçlüğü, neden yemek borusu olabilir işgal içine.
oral kandidiyazis hastalar tamamen ağzınıza iyi incelemek için önemli olan asemptomatik olabilir. Lezyonlar sabit disk ya da yumuşak ağız içinde dil, diş eti veya astar ağız, yutak altında herhangi bir yerde görünebilir ya da sırt sırta.

Oral kandidiyazis - belirti ve bulguları

Candida teşvik faktörler şunlardır:
-Hastalık daha çok kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür ve yaz aylarında ağırlıklı olarak görülür
taşıyıcı durum bağışıklık grup kan olarak kabul edilir genişbant, A ve tükürük salgısının yokluğu antijenleri
Taşıyıcı-devlet asit tükürük için daha yüksek
Ağız kuruluğu taşıyıcı devlet artırır
-Ağız neden psikotrop ilaçların kullanımı
Miselleri, miktar yiyecek ve diş fırçalama uyku ve düşüş sırasında artar
Sigara taşıyıcı devlet HIV, özellikle neden multifokal Kandidiyozu ve medyan rhomboid glossit yaşayan insanlar arasında enfeksiyon riskini artırır artırır
tetrasiklin ile tedavi
tükürük salgısı bozulmuş kaldırarak bakteriler tarafından Oral flora dengesizlik, immün yetmezlikler
Topikal kortikosteroidler, sistemik veya katılmakta
-Diabetes mellitus.

Oral kandidiyazis - Tedavi

Ağır vakalarda orta durumlarında:

1. Flukonazol 200 gün X 14 gün sonra başına 100 mg, azol ilaçlar gebelik sırasında tavsiye edilmez unutmayın.

2. doğru beslenme ve hidrasyon etkileyebilecek ciddi vakalarda, hastanın hidrasyon ve beslenme desteği için hastaneye yatış gerekebilir.

3. Hastaların giyen protezler, daha sonra oral mukoza ile temas halinde olacak akrilik protez krem ​​Nizoral streç ince bir katman halinde, klorheksidin (PerioGard gibi) bir çözüm dalmış olmalıdır. Bu cihazın yeniden bulaşmasını engellemek olacaktır.

5. Idame tedavisi gelecek reimbolnavirii hap için hap bir gün Mycelex TID değişebilir bastırmak için. Baskılayıcı flukonazol azol direnci potansiyel kullanım süresine bağlı özofagus kandidiyazis hastalar dışında genellikle tavsiye değildir.