Periferik kserotika Dengesi (liken sklera) - resimleri

Periferik kserotika Dengesi (liken sklera) - cinsel organlar ve çevresinde üzerinde neden olduğu yara olabilir ciltte beyaz lekeler bir yol nadir hastalık nedeni ile bilinmemektedir.

Periferik kserotika Dengesi (liken sklera) - belirti ve bulguları

Kadınların ancak daha fazla, menopoz sonrası ve daha erkek, çevresinde özellikle etkilenen genellikle de genç kadınlar ve kız çocuklar için hastalık bu da geliştirmek. Balani kserotika Periferik (liken sklera) , en sık anüs oluşur ve üzerinde vulva fildişi artış, beyaz olan parlak ve düz olabilir. Bu hastalığın belirtileri diğer görünüm olabilir hiç kaşıntı ve hayır.

Erkeklerde hastalık kolayca (fimozis) retrakte edilemez sünnet olan beyazımsı kalınlaşma şeklinde olabilir. kadınların aksine, gerekli herhangi bir anal yoktur. Erkeklerde, bu genital tutulum geleneksel balanitis kserotika obliterans (BKO) olarak bilinmektedir.

Non-genital cilt, hastalık olabilir bujileri küçük delikler yüzeyinde köklerinin veya ter bezleri içinde görünür beyaz porselen lekeler olarak manifestodur. Inceltme da oluşabilir.

Klinik tablo içerir:
-Kaşıntı, yanma, dizüri
Glans penis, yüzde hipoestezi
Ağrılı ereksiyon, cinsel fonksiyon bozukluğu
Gücü-mesane ve jet boyutunu küçültme
Debacluri-veya üretrit olmadan.

İleri evre Periferik kserotika balanitei belirtileri şunlardır:
Fimosis-yapamaz-glans decalota için
Parafimosis-yapamaz-recalota glans için.
penis ve enfeksiyon hepatit C ile multifokal skleral ve atrofik liken olan kişilerde skuamöz hücreli karsinom gelişimi bildirilmiştir.

Periferik kserotika Dengesi (liken sklera) - Tedavi

Tüm hastalara sunmak için özel bir tedavi yoktur. intramusküler penisilin ile Modu yararlı, geliştirilmiş hassasiyet, kaşıntı ve üç hafta içinde inflamatuvar değişiklikler olmuştur. hastalar için tedavisi daha sınırlı agresif. intrelezionali ve topikal steroid, takrolimus, topikal testosteron etretinat ve karbondioksit lazer: Aşağıdaki rejimleri değişik derecelerde faydası gösterildi.

Cerrahi tedavi.
sünnetin yararları Tedavi hastanın sünnetsiz. üriner obstrüksiyon için cerrahi müdahale. oral mukoza uretroplastia uygulaması.