Porfiri kutanea tarda - resimleri

 
Porfiri kutanea tarda - resimleri

copyright:
wikimedia.org

   

Porfiri kutanea tarda - ferochelazelor bir enzimdir eksikliği olduğunu nedeniyle genetik bir bozukluktur. Bu enzim İndirimli etkinlik ışığı hasarlı gereğidir ışığa götürür cilt işe nedenleri, kuru deri bir de protoporfirin birikmesi. seviyesinin protoporfirin yüksek bir hastalık olabilir karaciğer nadiren neden olur.

Porfiri kutanea tarda - belirti ve bulguları

İlk belirtileri genellikle çocukluk döneminde ortaya ve yanan bir rahatsızlık veya ağrı güneşe maruz kaldıktan sonra cilt olarak sunuyor. O eller ve ayaklar, beyaz peynir ve kulakları üstüne en sık ortaya çıkar. Çoğu durumda görünen deri değişiklikleri kolaydır. Etkilenen deri kırmızı ve şişmiş kabarcıklar ile olabilir. Daha sonra, onu yaralar ve kabuklar şeklinde, bazen yanaklar, burun, parmaklar ve bilek, özellikle deri kalınlaşmış.

porfiri kutanea tarda ile People - bağlı karaciğer hastalığı genellikle hafif karaciğer anormallikleri var. Yaklaşık% 10 sarılık ve ışığa artan, sağ kaburga altında bir kırgınlık, ağrı gösteren, şiddetli karaciğer hastalığı gelişir.

Porfiri kutanea tarda - Tedavi

photosensibilitatea yaşam boyu öğrenme porfiri kutanea tarda komplikasyonsuz karaciğer hastalığı için önemli bir sorundur. Hastalar cildi korumak gerekir:

Ayrıca karaciğer hastalığı olan hastalar tıbbi tedavi ve muhtemelen karaciğer nakli uzman gerektirir.

Başka daha ciddi bir durum, konjenital eritropoetik porfiri, ancak gelecek için umut açılması, şimdi kök hücrelerin nakli ile tedavi edilebilir olduğunu porfiri kutanea tarda için mevcut tedavi yoktur.