Sedef - resimleri

Sedef - Cilt döküntüleri) nüfus ve% 2 kronik, soyulan her yaştan (etkileyen insanlar hakkında. için sedef hastalığı genetik bir yatkınlık olduğunu yoktur. Sedef faktörler çevresel tarafından da etkilenir. Bulaşıcı değildir ve alerjiye bağlı değildir.

Sedef - belirti ve bulguları

Tam olarak ne sedef hastalığı tam olarak bilinmemektedir ama aktif çok araştırma bu alanda var neden olur. Hiperaktif bağışıklık sisteminin inflamasyonu yol açan bir şekilde ilgilenmektedir. Özellikle TH1 sitokinler, özellikle TNF aşırı bir üretim var. Onlar cilt (kırmızı neden olur) ve deri hücreleri (ölçeklendirme neden ve ciltte kalınlaşma) büyüme kan damarlarının daha fazla büyümesi gibi birçok etkileri vardır.

Genetik Etkileri
Çoğu hastalık gibi, sedef hastalığı kalıtsal özellikleri etkilenir. sedef hastalığı olan kişilerin% 50'ye kadar etkilenen başka bir aile üyesi bilecektir. psoriazis öyküsü olan hastalarda aile öyküsü olmayanlara göre daha önceki hayatında sedef hastalığı geliştirme eğilimindedir.
Stres
Fiziksel ve duygusal stres psoriazis uyarabilir ve çok kaçınmak zordur.
Enfeksiyon
Enfeksiyonları psoriasis fişekleri neden olabilir. Bazen, enfeksiyon takas veya sedef hastalığının iyileşme ile sonuçlanabilir.
  • Sreptococcal boğaz enfeksiyonları (tonsillit) sedef guttata neden olabilir.
  • Candida enfeksiyonu (pamukçuk) sedef arttırabilir.
  • Malassezia mayaları sebopsoriasis bir rol oynayabilir.
 
Hormonlar
hormonlar ve sedef hastalığı arasındaki ilişki belirsizdir. Post - Ergenlik sedef başlangıcı için bir zirve zamanı. Gebelik de sedef şiddeti üzerinde etkisi olabilir, potansiyel olarak doğum sonrası kötüleşen, genellikle daha iyidir. Sedef doğmamış çocuk etkilemez.

Semptomlar ve hafif değişebilir gerçekten (örneğin, eklemlerin kıvrım bulunan olanlar) acı olaylara olsun. Öte yandan, duygusal doğanın sedef belirtilerin şiddetli sosyal ilişkileri, kişisel ve duygusal üzerinde olumsuz bir etkiye sahip hastalık doğurur. Hastalar bazen o kadar izole hissediyorum ve depresyona hastalıkları ezildim vardır.

Sedef - Tedavi

ama, sedef için şimdiye kadar bir tedavisi yoktur Hastalığın tatmin edici kontrol çoğu hasta için mümkündür.

Bazı insanlar ve birkaç ay sonra temizler asla tekrar sedef tek bir bölüm var. sedef çoğu formları ve iyileşme dönemleri ile dalgalı bir seyir bile daha sonraki bir tarihte tekrarlamaya sadece temizliği tamamlandı. ataklar arasında birkaç yıl olabilir. Hastaların küçük bir grup tedavisi çok zor olan şiddetli sedef, kalıcı vardı.