Sklera ve liken atrofik - resimleri

Sklera ve liken atrofik - anüs veya penis ve vulva olduğu acı durumu bir etkileyen cilt, genellikle.

Sklera ve liken atrofik - belirti ve bulguları

Doktorlar sclerosus liken kesin nedenini biliyor musunuz değil. Bazı doktorlar bir rol inanıyorum çok aktif bağışıklık sistemi ve oynayabilirsiniz hormonal sorunlar. hastalık olması olasılığı Bu insanlar miras inanılıyor da. Bazen, liken sklera yaralanmalar önceki diğer görünen cilde sahip bazı edilmiş hasarlı ya da yaralı.

Liken sklera (başka bir kişinin bir kişiden alınan) bulaşıcı değildir.

Hastalığın başlangıcından bu yana, beyaz lekeler ciltte görünür. Lekeler genellikle parlak ve düzgündür. Daha sonra, lekeler büyük yamalar büyür. Cilt üzerinde ince noktalar ve shrivels olur. Hastalığın hafif bir durum olamaz ise herhangi bir belirti olabilir.

Diğer belirtiler şunlardır:

Sklera ve liken atrofik - Tedavi

Eğer silah veya üst vücut, yamalar (lekeler) varsa genellikle hiçbir tedavi zamanla kaybolacaktır gereklidir.

Liken sklera genital cilt tedavi edilmelidir. acı olmasa da. Bu idrar ya da ilişki sırasında sorunlara neden olabilir. cilt kanseri gelişen çok küçük bir şans vardır.

Ameliyat genellikle erkekler için iyi bir seçenektir. Sünnet (penisin sünnet derisi çıkarmadan) liken sklerozus erkekler için en sık kullanılan tedavi yöntemidir. Hastalık genellikle geri gelmiyor. Ameliyat genellikle kadınlar için iyi bir seçenek değildir. liken sklerozis yamalar kadın ve kız çocuklarının cinsel organları çıkarılır zaman genellikle geri döndü geldi. Tedavisi de çok güçlü kortizonlu krem ​​ya da cilde merhem kullanımını içerir.