Solar Ürtiker - resimleri

Solar Ürtiker - resimleri
zoom

copyright:
wikimedia.org

 
   

Solar Ürtiker - ürtiker nadir bir olup, cilt radyasyon yaydığı ultraviyole ışık kaynağı yapay maruz güneş ışığı ya da bir dakika şişirilmiş içinde

Solar Ürtiker - belirti ve bulguları

solar ürtiker açıkça tanımlanmış olmadığından, ancak antijen-antikor reaksiyonu nedeniyle olabilir. Vücudun (photoallergen) oluşturulan bir kimyasal UV radyasyon ile reaksiyona girer ve bir alerjik reaksiyona neden görünüyor kovan olarak tezahür eder.

Belirtileri: güneşe maruz kalma süresi (en fazla 30 dakika) kısa bir süre sonra birkaç dakika içinde gelişen bir batma, kaşıntı döküntü. Deri döküntüsü noktalar gibi bakabilirsiniz ve kırmızı ve şiş olabilir. Sık sık, deri döküntüsü normalde üst yüz maruz kalmayan eller sürekli daha kolay etkilenebilir güneşe maruz kalan bölgelerde etkileyen.

vücudun geniş alanları etkilenmesi durumunda, deride sıvı kaybı konfüzyon, baş ağrısı, bulantı ve kusmaya neden olabilir.

ince kat kaplı alanlar da kumaş geçebilen ultraviyole ışınlarına bağlı olarak etkilenebilir.

Solar Ürtiker - Tedavi

Hasta güneş döküntü maruz kalmaktan korunmuş sonra kendiliğinden ortadan birkaç saat için bir kaç dakika pan başlar. Döküntüleri kez tam bir işaret yoktur kür.

solar ürtiker hastalar güneşten korunma kullanarak önlemek veya güneşe maruz kalma en aza indirecek tedbirleri almalıdır. Oral antihistaminikler noktalar azaltmada faydalı olabilir ve kaşıntı en aza indirmek, ama bazen tamamen reaksiyonunu önleyebilir.

kötü tepki ve koruyucu önlemler, fototerapi ve / veya fotokemoterapi düşünülebilir aracılığıyla durumu idare edemiyoruz hastalar için. Bu tedaviler genellikle yaz aylarında önce yapılmaktadır. Ne yazık ki, ultra viyole duyarsızlaştırma ve genellikle kısa ömürlü olduğunu tekrarlanmalıdır.