Frengi - resimleri

Frengi - pallidum bakteri, Treponema bir neden seks olayın% 90 bulaşan bir enfeksiyon hastalığıdır.
Spiroket Treponema bir soluk, sarmal şeklinde bir bakteridir.

Frengi - belirti ve bulguları

Primer sifiliz

Primer sifiliz Radul ya da frengi olduğu enfekte olan bir kişi genellikle temas cinsel edinilen üzerinden doğrudan. 21 gün) ortalama yaklaşık 10-90 gün sonra ilk temas (cinsel organlar ve genellikle temas site, bir de bir deri lezyonu. Ancak vücut üzerinde herhangi bir yerde olabilir. Bu lezyon denilen yöntemle çıbanı rektum veya penis, vajina da sık sık maruz kalma, noktasında lokalize de, bir ağrısız deride ülser. o, her ne kadar bir lezyon görünür olduğunu tek tipik mevcut ise lezyonlar birden fazla olması nadir durumlarda olabilir orada. Bu lezyon ve hafta 4-6 devam için ve genellikle kendiliğinden iyileşir.

İkincil Frengi

Ikincil frengi genellikle) birinci dönemde tedavi görünür 6-8 hafta uygun olmayan sonra ne süre başlarsa bu birincil enfeksiyon (antibiyotik. sekonder farklı belirtileri birçok vardır. İlk patlama rozeola bir olmak görünüyor - pembe lekeler genellikle belirlenemeyen, sekonder sifiliz patlama ikinci ekstremitelerde ve kaşıntı üzerinde gövde ile oluşur ilişkili genellikle yükseklik küçük kırmızımsı kahverengi. Döküntü tabanı ve avuç içi dahil olabilir. ) Skrotum ya da nemli alanların vücut (genellikle vulva, döküntü olarak bilinen geniş, beyaz, düz, kondilom latum . Döküntü ağız veya genital bölgede de görünür. Tüm bu lezyonlar bulaşıcı ve Treponema taşır aktif organizmalar. Bir hasta sifiliz ikincil olan en bulaşıcı when she o ya. Bu aşamada belirtilerinin Diğer sık baş ağrısı, ateş, boğaz ağrısı, halsizlik, kilo kaybı,. Nadir bulguları nevrit kemik zarı iltihabı, optik dahil, artrit rektosigmoid kitle, akut menenjit meydana yaklaşık% 2 hasta, hepatit, böbrek hastalığı, hipertrofik gastrit, ülseratif kolit.
İkinci Evre II sırasında konu enfeksiyon belirtisi gösteren bulaşmış bir dönem takip eder.

Latent dönem sifiliz

Latent dönem sifiliz hastalığının belirtileri olarak sahip serolojik tanımlanır delil enfeksiyonu veya işaretler yok. Erken latent dönem sifiliz hastalığının belirtileri belirtileri ya da hiç olarak tanımlanır, enfeksiyon başlangıç tarihi olan frengi için iki yıl veya daha az. Geç latent dönem sifiliz hastalığının daha olduğu enfeksiyon için daha iki kanıt olmadan klinik ama yıl. Ayrım iletim risk taşımaktadır önemli tedavi ve hem.

Frengi - Tedavi

frengi tedavisi ya da penisilin yönetim dayanmaktadır alerji durumunda tetrasiklin ile penisilin. Hastalık erken tedavi ise, tek doz, masif penisilin iyileşmesi için yeterlidir. Aksi halde, birkaç hafta tedavi takip gerekebilir. Tedavi en kısa sürede kişi kirlenmesini önlemek için mümkün olduğunca başlanmalıdır.