Trikomoniyaz (Trichomonas vaginalis) - resimleri

Trikomoniyaz (Trichomonas vaginalis) - yaygın bir infeksiyon hastalığıdır ve erkeklerin% ve cinsel yönden aktif 25 ve bulaşma etkileyen yüksek olan bir çok yaklaşık olarak aktif kadınların cinsel% 30. O vajina kadın üretra ve üretra olan bir ürogenital enfeksiyon etkileyen sadece genital ve idrar yolları, öncelikle erkek.
Trichomonas vaginalis enfeksiyonu bulaşma yolu cinsel seks ve seks oyuncakları paylaşımı korumasızdır. Ama oral seks yoluyla bulaşan siz de korunmalıdır.

Trikomoniyaz (Trichomonas vaginalis) - belirti ve bulguları

Erkeklerde üretra meydana gelen orta etkilenen ve aralıklı sızıntıları, renksiz veya soluk sarı-yeşil, yanma, ağrı ve idrar yaparken yanma hissi olduğunu. Ama durum, zor tespiti yapar belirtiler olmaksızın en sık kalır diğer artar enfeksiyon ve bulaşmalara kalıcı olasılığı.

hem vajina ve genel uretra.In etkileyebilir trikomonas vaginalis enfeksiyonu olan kadınlarda belirtiler olmadan kadınlarda bu hastalığa alabilirsiniz. vajina etkilenen zaman zaman akan yeşilimsi sarı ve çok tatsız köpüklü kokusu gibi anormal belirtiler, bu salgıları vajinal kaşıntı. enfeksiyon üretra ağrıları, boğaz ve idrar yaparken yanma etkiler zaman. Ağrı cinsel ilişki sırasında oluşabilir.

Trikomoniyaz (Trichomonas vaginalis) - Tedavi

Tedavi çok basit oral antibiyotik (bazen lokal tedavi ile ilişkili) 'dir. TEDAVİ düzgün saygı eğer kısa ömürlüdür.