Anthrax - resimleri

"Google Translator Çeviri
dil hataları bahane edin"

Anthrax - Bacillus anthracis - Bulaşıcı hastalığı nedeniyle bakterilerin Yani çok ciddi olduğunu. Şarbon bir hastalık olmasına rağmen özellikle hayvanlar, doğrudan yoluyla hastalığın şarbon taşıyan hayvanlarla insanlar ya da dolaylı temas bulaşabilir Bu evcil ve vahşi etkiler. Şarbon genellikle kişi Not insana bulaşır Ancak nadir bazı olgular bulaşıcı lezyonlu deri şarbon Olabilir. Şarbon için en hızlı yol deri yoluyla insan vücudunda yaralar olan girer. Bu sporlar kontamine et yeme ve veya solunması ile enfeksiyona yol CAN.

Anthrax - belirti ve bulguları

Nedenleri

Şarbon Doğal şarbon bir spor olarak toprak oluşur. Bu yabani veya evcil hayvanlara ev sahipliği girmek için bir yol Suche olur bulana kadar uyuyan sporlar doku, yıllık uzun bir dönemi boyunca kalabilir.

Belirtiler

Orada şarbon üç tip her biri farklı semptom ve belirtiler ile vardır. Genellikle ilk yedi görülen belirtileri enfeksiyon antarax sonra gündür.

1. Anrax cilt - en yaygın ve en yaygın olanıdır. Şarbon uygun Tedavi Bu form ile nadiren ölümcüldür. Deri şarbon belirtileri şunlardır: Gelişmekte yıl kaşıntılı darbe cilt O yıl böcek ısırığına benzer. Hızla bir acı yara dönüşür ve siyah Değildir.

2. Şarbon mide - bağırsak enfekte hayvanlardan bu yıl enfekte et formunu yiyerek geliştirin. Belirtiler: boyun şişmiş lenf düğümleri, iştah, bulantı, kusma ve şiddetli ishal kaybı, bazen kan eşlik.

3. Pulmoner şarbon - şarbon sporları solunduğu zaman oluşur. Şarbon Bu tür ölümcül Yeterli tedavi Kılıfları çoğu bile içinde ölümcüldür. Başlangıç ​​olarak soluma şarbon belirtileri grip, boğaz ağrısı, kötü bir his ile hafif ateş tarafından verilen Thos ile aynıdır. Ancak hastalık eşlik yüksek ateş ilerledikçe Nefes darlığı tarafından kurşun CAN. Şarbon Bu tür sonuçta menenjite yol açabilir.

Şarbon bir çok hastalığın erken teşhis ve Ciddi Tedavi Çünkü onlar çok önemlidir.

Anthrax - Tedavi

En Etkili Tedavi yaşı ve genel sağlık bağlı olarak zaman en kısa sürede başlatılır. Genel olarak standart 60 yıl gün veya antibiyotik antibiyotik kombinasyonu içinde tedavi için şarbon İdaresi.

Teneffüs şarbon durumunda şarbon bazı türleri antibiyotiklere cevap vermezler.

Önleme

Enfeksiyonu önlemek için antibiyotikler en çok tavsiye edilen ve enfekte hayvanlar kaçınarak.

Şarbon aşısı
Şu anda şarbon aşısı var ama 100-100 etkili değildir. Bu, çeşitli yan etkilere neden CAN bu nedenle çocuklar dikkat, hamile kadınlar ve yaşlılar için tavsiye edilir.