Kızamık - resimleri

Kızamık - resimleri

copyright:
topnews.net.nz

"Google Translator Çeviri
dil hataları bahane edin"

Kızamık - Ayrıca kızamık ve kızamıkçık olarak bilinir ve çok bulaşıcı enfeksiyon gelişen bir virüsün neden olduğu bir hastalıktır. Bu enfeksiyon vücut üzerinde bir deri döküntüsü yol açar ve öksürük ve ateş, grip olanlar çok benzer belirtiler vardır.

Kızamık - belirti ve bulguları

Belirti ve kızamık belirtileri:
Genellikle ilk belirtiler öksürük, burun akıntısı, kırmızı göz ve yüksek ateş görülür. Kızamık karakteristik bir mavi ve / veya beyaz (Koplik lekeleri) ağız içinde görünür kırmızı noktalar vardır.

Için Kızamık döküntü neden kırmızı ya da kahverengi - kırmızımsı, alnında ilk görünen ve daha sonra gövde ve bacaklar ardından yüz, boyun ve genişletmek için.

Kızamık Kızamık hapşırma veya öksürük ile birisi havaya virüs yaymak birisi enfekte damlacıkların doğrudan temas olduğunda iletilir. Semptomları kızarıklıklar ortaya çıktıktan sonra yaklaşık 4 gün kadar başlamadan önce kızamık olan bir kişi, bir iki gün bulaşıcıdır.

Kızamık teşhisi

Genellikle vücudun gözle muayene yapılır.

Kızamık - Tedavi

Kızamık özel bir tedavi yoksa. Genellikle doktor ilaçlar 2 hafta ile ilgili kızamık belirtileri yönetmek için reçete olacaktır. Diyet kızamık hasta dinlenme ve bol sıvı içermelidir.
Önleme
En etkili yöntem kızamık aşıdır.