Suçiçeği - resimleri

Suçiçeği - resimleri

copyright:
wikimedia.org

Suçiçeği - resimleri

copyright:
wikimedia.org

"Google Translator Çeviri
dil hataları bahane edin"

Suçiçeği - Varicella-zostrian neden olduğu son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Hastalık esas olarak gövde ve baş vücut yüzeyinde bir döküntü ve kabarcıklar ile varlığını yapar. Suçiçeği hapşırma ve enfekte kişilerin öksürme yoluyla ve deri döküntüleri ve salgıları ile doğrudan temas ile havada kolayca yayılır.

Suçiçeği - belirti ve bulguları

Suçiçeği ana belirtileri şunlardır:

Suçiçeği genellikle üç aşamadan geçer:

  1. Birkaç gün boyunca vücudun çeşitli yerlerinde uzatmak Görünüm şişme / kırmızı veya pembe papüller.
  2. Bu kabarcıklar ilk sıvı dolu ancak drenaj kaçmak olgunluğa ulaştıktan sonra. Edilir
  3. Kalıcı yara izi imkanı ile daha yavaş iyileşme, kalıcı birkaç gün ölçekleme yol mola veziküller.

Veziküller birkaç gün olasılığı yüksektir. Bu, aynı anda üç aşamada olasılığını yol açar. Bir virüs bulaşmış kişi ilk döküntü önce virüs 48 saat iletmek ve bedeni girmeye olacak sürece bulaşıcı olmaya devam etmektedir.

Sağlıklı çocuklarda hastalık (aynı zamanda diğer hastalıklardan muzdarip değil) genellikle kolaydır. Hastalığın daha şiddetli biçimde, döküntü vücuda yayılabilir ve boğaz, göz ve üretra, anüs ve vajina mukozasında oluşabilir.

Suçiçeği ortak komplikasyonlar biri derinin bakteriyel enfeksiyon verilerdir. Tüm suçiçeği pnömoni ve nadiren ensefalit neden olabilir.

Suçiçeği ve zona
çiçeği vardı olan herhangi bir kişi olarak adlandırılan bir hastalık olabilir zona hastaligi . Bir kişi suçiçeği, varisella-zoster virüsünün bazı sinir hücreleri kalabilir zaman. Ve birkaç yıl sonra, virüs yeniden ve zona olarak yeniden su yüzüne.

Zona için bir aşı 60 yaş üstü kişiler için tavsiye edilir şimdi yok, bu aşının gözle görülür zona hastalığı riskini azaltır.

Suçiçeği tanısı

Tanı genellikle döküntü incelenerek yapılır. Şüphe durumunda kabarcıklar kan veya kültür sıvısının laboratuvar testleri kullanılabilir.

Suçiçeği - Tedavi

Genellikle sağlıklı çocuklarda herhangi bir tıbbi tedaviye gerek yoktur. Doktorunuz kaşıntı gidermek ve azaltmak için antihistaminikler reçete olabilir.

Ancak varisella bağlı komplikasyon riski olan bazı insanlar için, daha sonra enfeksiyon kısaltmak ve komplikasyon riskini kaldırmak için ilaçlar verilebilir.