Ağız kanseri - resimleri

Ağız kanseri - Ağız kanseri olarak bilinen orofarinks kavite veya oral parçası herhangi bir kanser başlar. kanserlerde özofagus, ağız kanserleri dudak dil ve ağız ve iç kapak başlamak hücreler skuamöz hücreler, düz veya.

Ağız kanseri - belirti ve bulguları

Ağız kanseri, bu belirtilerden herhangi biriyle doktorunuza danışmanız daha iyi tespit etmek zordur: zorluk çiğneme, ağız kokusu, boğaz, gırtlak veya tersine büyümeye iyileşmeyecek ağız yaraları, değişim sesle götürü yanak kalınlaşma.


tütün ve ağız kanseri arasındaki bağlantı - kimse ağız kanserinin kesin nedeni bilinmesine rağmen, bilim adamları her yerde hemfikir olduğu bir şey var. Kaçınarak tütün ürünleri, ancak akciğer kanseri riskini azaltmak da ağız kanserine yakalanma riskini azaltır.

Ağız kanseri - Tedavi

ağız kanseri tedavisi tümörün büyüklüğü ve kanser gelişim evresine göre değişmektedir. Ağzı kanseri tedavisi tipi, yeri ve kanser evresi ve hastanın yaşı ve genel sağlık durumuna bağlıdır. kemoterapi, radyoterapi ve ağız kanserinin cerrahi olarak çıkarılması: ağız kanseri için ortak tedavi aşağıdakilerden herhangi bir kombinasyonu içerir.