Hodgkin Lenfoma Kanser - resimleri

 
Hodgkin Lenfoma Kanser - resimleri

copyright:
wikimedia.org

   

Hodgkin Lenfoma Kanser - bağışıklık sistemini kanser doku lenfoid, genel, ve dalak bir formun malign lenfoma ile karakterize ilerleyici ve büyüme ağrısız lenf düğümleri,.


Hodgkin Lenfoma Kanser - belirti ve bulguları

Hodgkin lenfoma hastaları aşağıdaki belirtiler olabilir:
* Gece terlemeleri
* Açıklanamayan kilo kaybı
* Lenf düğümleri: Hodgkin lenfoma en sık belirti bir veya daha fazla lenf nodu ağrısız büyümesidir. Lenf düğümleri lastik gibi hissediyorum ve oldukça unfla vardı. göğüs lenf düğümleri genellikle etkilenen bir akciğer grafisinde görülebilir.
* Splenomegali: Dalak büyümesi Hodgkin hastalığı olan insanların yaklaşık% 30'unda görülür. Genişleme, ancak, nadiren masif dalak tedavi sırasında değişebilir.
* Hepatomegali: karaciğer hasarına neden olduğu karaciğer büyümesi vakalarının yaklaşık% 5'inde görülür.
* Hepatosplenomegali büyümüş karaciğer ve aynı hastalık nedeniyle dalak.
Alkol aldıktan sonra * Ağrı, bu olay çok nadir olmasına rağmen.
* Sırt ağrısı spesifik olmayan bel ağrısı (görüntülenemiyor ağrı, teknik muayene ya da görüntüleme tarafından belirlenir, çünkü) Hodgkin lenfoma, bazı durumlarda bildirildi. Bel en çok etkilenir.
* Deri, kolay morarma ve trombosit sayısının düşük olması nedeniyle noktalar Kırmızı noktalar
* Belirtileri: yaklaşık bir Hodgkin hastalığı olan hastaların üçte olabilir de ateş, gece terlemesi, altı ay içinde vücut ağırlığının en az% 10

açıklanamayan kilo kaybı ya da Mayıs kaşıntı olan bir hasta da dahil olmak üzere sistemik bulgular, (kaşıntı) kanda eozinofil düzeyi daha yüksek, ya da bitkinlik (yorgunluk) nedeniyle daha az. ateş, gece terlemesi ve kilo kaybı gibi belirtiler hasta yerine, örneğin, 2A 2B olduğunu gösteren sahne, B semptomları, ateş varlığı, kilo kaybı ve gece olarak bilinir.
* Ateş Döngüsü: Hastaların ayrıca, ateş döngüsü Pel-Ebstein denilen bir yüksek ateş olabilir veya sadece "yürüyüş". Hodgkin hastalığının önlenmesi için herhangi bir kılavuz, bilinmeyen ya da çok faktörlü yüzünden neden vardır. Bir risk faktörü olmayan bir hastalık veya durum sahip istatistiksel şansını artırır şeydir. Risk faktörleri şunlardır:
* Cinsiyet: Erkek
* Yaş: 15-40 ve 55 yıldan fazla
* Aile geçmişi
* Enfeksiyöz mononükleoz tarih, ya da Epstein-Barr virüsü enfeksiyonu, mononükleoz bir etken
HIV enfeksiyonu veya AIDS varlığı da dahil olmak üzere * Zayıflamış bağışıklık sistemi,
* Genişletilmiş insan büyüme hormonu etkinliği
* Ekzotoksinler

Hodgkin Lenfoma Kanser - Tedavi

cerrahi, kemoterapi, radyoterapi, immünoterapi.