Karaciğer Kanseri - resimleri

Karaciğer Kanseri - resimleri
zoom

copyright:
wikimedia.org

 
   

Karaciğer Kanseri - Karaciğerin malign tümör. Genellikle kanser başka metastaz bir görüntülendiği gibi, semptomlar rahatsızlık kaybıdır iştahsızlık, halsizlik, şişkinlik, sarılık ve üst batın.

karaciğer kanseri türlü iki şey vardır:

Karaciğer Kanseri - belirti ve bulguları

- ilkel karaciğer kanseri - Karaciğer kanseri ilkel Asya Afrika ve içinde daha yaygın olduğunu ve Avrupa'dan Amerika'ya çok nadir olarak. HCC, karaciğer ortak tümörlerinin en fazla, o) hepatit üzerinde Olguların% oluşur 20 sağlıklı kronik (siroz hastalığı karaciğer, karaciğer ulaştı daha sık vermek, önceden var olan karaciğer.
Belirti ve bulgular - HCC karaciğer çevirir büyük bir devlet haline ateşli benekli de palpasyon ve sözde bulaşıcı. Bu karın yer üst, acıya sebep olur hafif.
Tanı ve evrim - ultrason dayanarak teşhis edilebilir, "scanografiei ve ultrason kılavuzluğunda biyopsi. metastaz riski, esas olarak akciğer ve kemik önemlidir.
Tedavi - hepatectomie kısmi mümkün veya cerrahi çıkarmadan tümör zaman. Bu nakli olabilir karaciğer de düşünün bir. tedavisi cerrahi ve In içermeyen erken form kemoterapi lokal veya genel olabilir dayalı. tümörler karaciğer Önleme ilkel C ve B kronik hepatit dayanmaktadır tedavi ve mücadele karşı alkolizm ve C B aşısı karşı hepatit

Sekonder karaciğer kanseri - kanser diğer herhangi yapabilirsiniz meydana sırasında, ancak) olduğunu meme, daha yaygın olarak sindirim kanser (kolon, mide, pankreas, safra) ve jinekolojik kanserler (rahim, yumurtalıklar.
Semptom ve bulguları - karaciğer ikincil kanser sarılık ya da durumun genel bozulma olabilir yansıyan bir. Klinik muayene veya nodüler ortaya çıkarabilir üzerinde palpasyonla büyük bir karaciğer (karaciğer kestane), ağrılı.

Karaciğer Kanseri - Tedavi

Tanı ve Tedavi - Tanı, ultrason dayanmaktadır ve biyopsi scanografiei karaciğer ulaşılmasına onaylamak vazgeçilmez için. Tedavi, mümkünse) bir cerrahi ile (kaldırma tümör. yaygın olarak formları) arter takılı içine hepatik bir ürün haline (enjekte kemoterapi yerel kullanılan genel veya kateter.