Hemoroid - resimleri

   

Hemoroid - rektum anüs veya alt çevresindeki şiş ve iltihaplı venler. Rektum anüs lideri bağırsağın büyük bir kısmı son olduğunu.

Dış hemoroid anüs çevresindeki deri altında bulunur. Iç hemoroid, alt rektum gelişir. Iç hemoroid anüs yoluyla çıkıntı olabilir. En çok kendi başına rektum içeri hemoroid prolapsed vermek.

Hemoroid - belirti ve bulguları

Nedenleri

Anal veya rektal venler hemoroid neden olur. Çeşitli faktörler de dahil olmak üzere, şişmesine neden olabilir:

hemoroid bir başka nedeni rektum ve anüs yaşla birlikte oluşan bağ dokusu zayıflıyor.

Gebelik alt rektum ve anüs damarlar artabilir karın içindeki basıncı artırarak basur neden olabilir. Çoğu kadın için, hemoroid gebelik nedeniyle doğumdan sonra kaybolur.

Belirti ve bulgular

iç hemoroid en sık görülen belirti, tuvalet kağıdına, dışkıda parlak kırmızı kan veya tuvalete. Prolabe iç hemoroid genellikle ağrılı değildir. Cauzeza genellikle hemoroid ağrı, rahatsızlık, ve anal kaşıntı prolapsed.

Kan pıhtıları dış hemoroid oluşabilir. bir damarda bir kan pıhtısı tromboz denir. Tromboze dış hemoroid ağrılı veya anüs etrafında sert bir yumru şişlik, kanama neden olur. kan pıhtısı erir zaman, fazla deri geride bırakılır. Cilt tahriş olabilir ve kaşıntıya neden olabilir.

Aşırı, sürtünme, ıkınma ya da kaşıntı ve kötü tahriş gibi belirtiler olabilir anüs çevresinde temizlik.

Hemoroid tehlikeli değildir. Belirtiler genellikle birkaç gün içinde kaybolur bazı insanlar hiçbir belirti hemoroid var.


Tanı

Doktor bir kişi hemoroid sahip olmadığını belirlemek için anüs ve rektum inceleyeceğiz. hemoroid ve belirtileri belirtileri çatlak, abse, siğiller ve polipler gibi diğer anorektal sorunlara benzer.

Doktor basur görünür aramak için fiziksel bir muayene gerçekleştirecektir. eldivenli parmak ile rektal muayene, ve lekeli anuscop rektum görselleştirmek için yapılabilir.

bir hekim tarafından ayrıntılı bir ve doğru tanı, bir kişinin rektum veya kan dışkıda kanama olduğunu her zaman önemlidir. Kanama kolorektal dahil olmak üzere diğer sindirim hastalıkların bir belirtisi olabilir.

Ek sınavları daha 40 yaşında veya daha büyük, özellikle kanama diğer nedenleri ekarte etmek yapılabilir:

Hemoroid - Tedavi

basit diyet ve yaşam tarzı değişiklikleri genellikle şişliği azaltmak ve hemoroid hemoroid semptomlarını. Yemek bir diyet lif açısından zengin süzme neden hemoroid üzerindeki baskıyı azaltmak, dışkı yumuşak ve daha kolay hareket yapabilirsiniz.

Lifli bitkiler bulunur. İnsan vücudu lif sindirmek, ancak lif sindirim geliştirmek ve kabızlığı önlemeye yardımcı olur. lif iyi kaynaklardır meyve, sebze ve tam tahıllar vardır.

da önerebilir Doktorlar, Psyllium (Metamucil) gibi bir yığın dışkı yumuşatıcı veya fiber takviyesi almak veya (Citrucel) metilselüloz.

hafifletmeye yardımcı olabilecek diğer değişiklikler hemoroid belirtileri içerir

krem ve fitil geçici ağrı ve hemoroid kaşıntı giderebilir. Uzun süreli kullanım cilde zarar verebilir, çünkü bu tedavilerin kısa bir süre için sadece kullanılmalıdır.

ev tedaviler semptomları hafifletmek için başarısız olursa, bir doktor muayenehanesinde veya hastanede gerekli tedaviler olabilir. iç hemoroid için Ayaktan tedavi şunlardır:

iç hemoroid diğer tedavilere yanıt vermeyen büyük dış hemoroid cerrahi olarak giderilebilir.