Hepatit A - resimleri

Hepatit A - resimleri

copyright:
wikimedia.org

Hepatit A - resimleri

copyright:
blogs.webmd.com

Hepatit A - resimleri

copyright:
wellcome.ac.uk

Hepatit A - ve karaciğer kaynaklanır hepatit şişme tahriş ve (iltihap bir A.)

Hepatit A - belirti ve bulguları

Nedenleri

Hepatit A dışkı ve 15-45 gün kadar hasta bir kişinin kan belirtiler görünmeden önce ve hastalığın ilk haftasında olmak üzere bulunur.

Hepatit A ise yapabilirsiniz:

Risk faktörleri şunlardır:

Belirti ve bulgular

Semptomlar genellikle, ancak hepatit A maruz kaldıktan sonra Bunlar genellikle hafiftir 2-6 hafta görünür yetişkinler, özellikle birkaç ay sürebilir.

Semptomlar şunlardır:


Tanı

Doktorunuz büyümüş Karaciğer olduğunu keşfetmek için fiziksel bir sınav verecek.

Hepatit seroloji testleri gösterebilir:

Hepatit A - Tedavi

Hepatit A belirtileri daha şiddetli hastalığın akut döneminde önerilir istirahat için özel bir tedavisi yoktur. Akut hepatit olan kişiler alkol ve asetaminofen (parasetamol) dahil olmak üzere karaciğer için toksik olan herhangi bir madde, kaçınmalısınız.

karaciğerden salgı yağ sindirimi için gerekli çünkü Yağlı gıdalar, kusma neden olabilir. Yağlı besinler bu akut dönemde kaçınılmalıdır olanlardır.

Önleme

En iyi yolu hepatit A aşısı önlemek için. Aşı ve 1990'lardan beri mevcut olan sağlık uzmanları Afrika, Asya, Orta ve Güney Amerika, ya da Doğu Avrupa'ya giden yolcular için önerilir. Bazı alerjik koşullar ve gebe olan kişiler aşı önlemek için daha iyidir.

kim aşı olmayanlar için en iyi yollardan bir enfeksiyon ve iyi hijyen hepatit önlemek için, özellikle kontamine yiyecek ve su kaçınarak hepatit A yaygın olduğu ülkelere seyahat ederken.

immünglobulin (enfeksiyon kavgaları bir protein) alarak, bir salgın sırasında bir hastalık hepatit önlemeye yardımcı olabilir.