Hepatit B - resimleri

 
Hepatit B - resimleri

copyright:
blogs.webmd.com

   

Hepatit B - yetersizliği, önde gelen karaciğer kronik hale hepatit B, bazı insanlar, karaciğer kanseri karaciğer skar kalıcı veya siroz - bir durum nedenleri için hepatit B olduğunu tarafından enfeksiyon nedeniyle karaciğer ciddi.

Hepatit B - belirti ve bulguları

Nedenleri

Hepatit B Hepatit B virüsü (HBV) neden olduğu bir enfeksiyondur. HBV kan, sperm veya diğer vücut sıvıları yoluyla başka bir kişiye bulaşır. HBV o karaciğer hücreleri işgal zaman çoğalmaya başladığında karaciğer girer. Bu karaciğerde iltihaplanma nedenleri ve belirtileri ve enfeksiyon belirtileri hepatit B ile yol

HBV ortak yollar bulaşır:


Hepatit B olabilir kısa süreli (akut hepatit B) veya (kronik hepatit B) uzun.

Belirti ve bulgular

Belirti ve bulgular hepatit B genellikle enfeksiyondan sonra yaklaşık iki-üç ay görünmesini hafiften şiddetliye kadar uzanabilir. Belirti ve bulgular hepatit B şunlar olabilir:

Çoğu bebek ve çocuklarda hepatit B ile hiç belirti ve bulgular gelişir. Aynı bazı yetişkinler için de geçerlidir.


Tanı

Kan testleri karaciğer ve düzgün çalışıp çalışmadığını göstermek aynı zamanda tedavi sırasında durumunu izlemek için kullanılabilir söyleyebilirim hepatit B kan testleri teşhis etmek için kullanılır.

Doktor karaciğer ultrasonu veya biyopsi de gerekli olabilecek bir karaciğer X-ray bakabilirsiniz. karaciğer biyopsisi günü, karaciğer küçük bir parça mikroskop altında incelenmesi için kaldırılır. Bir karaciğer biyopsisi tanı hastalığın doktor yardımcı olur ve karaciğer bakın.

Hepatit B - Tedavi

Eğer hepatit B varsa, vücudunuzun onların, hangi tedavi gerekmez anlamına gelir kendi enfeksiyonla mücadele için mümkün olabilir. Doktorunuz size belirtileri yönetmek ve izlemek için durum vücudun hepatit B tedavisi için mücadele ederken, yardımcı olacak

Kronik hepatit B enfeksiyonu tanısı varsa, doktorunuz tavsiye edebilir:

Önleme

En iyi yolu hepatit B aşısı önlemek için. Hepatit B aşısı genellikle altı aylık bir süre içinde üç ya da dört kez bir dizi verilmiştir. Aşı ve yetişkin ve çocuklar için güvenlidir genellikle doğumda bebeklerin verilir.