Hepatit C - resimleri

Hepatit C - resimleri

copyright:
www.topnews.in

 
   

Hepatit C - Karaciğer hastalığı bulaşıcı bir. Hepatit C, hepatit tüm formları gibi, karaciğer hasarı olabilir. enfekte ki bu, 55-85 yüzde hastalık karaciğer olacak geliştirmek müzmin karaciğer kronik olacak enfekte enfeksiyonu kronik olanlar ve yüzde 75.

Hepatit C - belirti ve bulguları

Nedenleri

Hepatit C enfeksiyonu Hepatit C Hepatit C neden olduğu daha kirli kan ile temas sırasında yayılır.

Hepatit C virüs örnekleri yayılır:

Belirti ve bulgular

Hepatit C genellikle en erken dönemlerinde hiçbir belirti veya semptom üretir. belirti ve bulgular ortaya ettiklerinde genellikle grip benzeri hafif ve şunları içerebilir:

Akut hepatit C belirtileri genellikle virüse maruz kaldıktan sonra 6-12 hafta meydana, meydana gelmesi halinde.

semptomların belirgin olmamasına rağmen, kronik hepatit C ile bazı insanlar ilk bakışta görülebilir ciddi karaciğer hastalığı gelişebilir.


Tanı

Sağlık personeli bir kan testi ile hepatit C teşhis edebilir.

Kronik hepatit C tanısı olanlar, kronik karaciğer hastalığı tanısı için karaciğer biyopsisi yapmak için tavsiye edilebilir. Ne yazık ki, ve hatta geri dönülemez önemli olabilir ciddi karaciğer hastalığı, karaciğer hasarı teşhis etmek. Bu yaralanma genellikle siroz (son dönem karaciğer hastalığı) ya da karaciğer kanserine yol açar.

karaciğer hasarının belirtileri yıllarca görünmeyebilir. Bu yüzden bu yüzden en kısa zamanda tedaviye başlayabilir hepatit C için test edilmesi enfeksiyon riski yüksek olan kişiler için önemlidir. Yüksek risk grupları şunlardır:

Hepatit C - Tedavi

Hepatit C tedavisinde kullanılan iki ilaç: interferon ve ribavirin. Çoğu sağlık uzmanlarını bir araya her iki ilaç kullanmanızı öneririz. Tedaviye yanıt kişiden kişiye değişir.

Hepatit C ile enfekte olan yaklaşık 15-25 oranında tamamen iyileşir.

diğer hepatit virüsleri ve alkol tüketimi hastalığın hızlı progresyonu ile ilişkili olduğu için, sağlık uzmanları ve alkol önlemek hepatit A ve B virüslerine karşı aşılanması, Hepatit C ile insanlara fikir

Önleme

Şu Ancak, hepatit C virüsüne karşı korumak için önlem alabilir ve başkalarına virüs bulaşmasını önlemek için, hepatit C önlemek için bir aşı yoktur. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri adımları önerir: