Hepatit D - resimleri

Hepatit D - resimleri

copyright:
www.stanford.edu

 
   

Hepatit D - Bu virüs de B hepatit viral bir zaman sadece yapabilirsiniz yayılmasına enfeksiyon etkiler dars karaciğer,.

Hepatit D - belirti ve bulguları

Nedenleri

Hepatit D enfekte kişilerin belirli vücut sıvılarında bulunur Hepatit D virüsü neden olur. Ancak, hepatit B virüsü, hepatit B virüsü de mevcut olması durumunda vücutta kalır. Bu belirtiler olmadı hepatit B virüsü, insanlarda belirtilere neden olabilir.

Hepatit D yaklaşık 15 milyon kişi dünya çapında bozar. Bu hepatit B olan kişilerin% 5'inde görülür

Risk faktörleri şunlardır:

Belirti ve bulgular

Hepatit D daha şiddetli hepatit B ile aynı belirtileri verebilir

Belirtiler şunlar olabilir:


Tanı

Hepatit D Hepatit D virüsü antikorların varlığı ortaya koyacaktır bir kan testi ile teşhis edilebilir

Hepatit D - Tedavi

Hepatit D virüsünün Akut formda bir kişi aynı anda hepatit B ve D ile enfekte olur ko-enfeksiyon vakalarında, kendi başlarına ortadan muhtemeldir. insanların az yüzde 5 koenfekte kronik hepatit gelişir D.

hangi kronik hepatit B ile bir kişi, hepatit D Bu durumlar şiddetli kronik hepatit D, yol açabilir kronik hepatit D. geliştirecek insanların yüzde 80'i kadar bozar süperenfeksiyon vakalarında sıklıkla (siroz yol açar Son dönem karaciğer hastalığı) ya da karaciğer kanseri.

Bir ilaç alabilirsiniz hepatit D virüsünün uzun süreli enfeksiyonu olan kişiler için 12 aya kadar alfa interferon denir. Son dönem kronik hepatit B, hepatit B için bir karaciğer nakli etkili olabilir.

Önleme

Hepatit D Hepatit B Hepatit D önlemenin en iyi yolu yaymak için ihtiyaçları nedeniyle hepatit B aşısı olmaktır

Ancak, daha önce hepatit D. Hepatit B virüsü taşıyıcısı için eylem iyi ders alıyorum kronik hepatit B gelişmiş olanlar önlemek için bir aşı yoktur ilişkili yüksek riskli davranışları önlemek için Hepatit D süperenfeksiyon da dahil olmak üzere: