Hepatit E - resimleri

Hepatit E - resimleri

copyright:
yourstdhelp.com

 
   

Hepatit E - iltihabıdır bir bulaşıcı hastalığı, akut karaciğer. Bu hastalık kronik bir içine almaz geliştirmek.

Hepatit E - belirti ve bulguları

Nedenleri

Hepatit E hasta bir kişinin dışkı bulunur hepatit E virüsü neden olur. hepatit E virüsü bulaşması birisi sadece mikroskobik iz-enfekte kişilerin bile, dışkı ile kirlenmiş su içme edildiğinde genellikle olur. Büyük salgınlar genellikle sanitasyon kötüdür dünyanın bölgelerinde olur.

Hepatit E birkaç olgu dışında başka bir kişiye kişiyi kaynaklanmaktadır virüs cinsel aktivite yoluyla yayılır dair hiçbir kanıt yoktur. kan İletim nadirdir.

Belirti ve bulgular

hepatit E virüsü ile enfekte herkeste belirtiler gösterecektir. Ancak, enfeksiyon sonrası 3-8 hafta sonra belirtiler aşağıdaki belirtiler olabilir:


Tanı

Ancak hepatit E. antikorların varlığı ortaya koyacaktır bir kan testi, test birçok ülkede mevcut değildir.

Hepatit E - Tedavi

Hepatit E. tedavisinde hiçbir ilaçlar vardır hafif durumlarda sağlık personelinin sıvıları ve diyet, bol genellikle, reçete. vücut mücadele hepatit E ederken, bir kişinin karaciğeri zarar verebilecek herhangi bir ilaç kaçınmalısınız. Alkol ayrıca karaciğer hasarı gibi Sufferers da iyileşme döneminde alkol kaçınmalısınız.

Önleme

Hepatit E enfeksiyonu önlemek için en iyi yol olduğu hepatit E yaygın olduğu ülkelerde seyahat, özellikle kirli su kaçınmaktır.

Şu anda, hepatit E. onaylı bir aşı yoktur