Kabakulak - resimleri

 
   

Kabakulak - kulakları önünde bir viral enfeksiyon öncelikle etkiler parotis ve altı bezleri, tükürük bulunan üç çift bez ve bir ya da /. Bu enfeksiyon bezleri parotis hem yapabilir veya neden şişme biri.

Kabakulak - belirti ve bulguları

Nedenleri

kabakulak kabakulak virüsü vaka bu enfekte tükürük yoluyla insandan insana çok kolay yayılır vardır. Orion olabilir hapşırma veya öksürme ve enfekte salya ile temas zaten bulaşmış kişi. Belirli kabakulak ve paylaşım eşyaları veya bardak sürebilir. Kabakulak grip gibi viral bir hastalıktır.

Belirti ve bulgular

Kabakulak virüsü ile enfekte beşte biri herhangi bir işaret veya belirti var. Sonra da genellikle içerebilir virüse maruz kaldıktan sonra yaklaşık 2-3 hafta oluşur:

En iyi bilinen - kabakulak işareti sağ yanak tükürük bezlerinin şişmesine neden olur tükürük bezleri, şişmesidir. "Kabakulak" yumru veya şişlik yanaklar için eski ifadesidir.Tanı

Bir kan testi viral enfeksiyon (Kabakulak) tanımlamak için gerekli olabilir. Kan testi bu bir son ya da geçmiş enfeksiyon olduğunu gösteren antikorların oreionuli algılayabilirsiniz.

Kabakulak - Tedavi

kabakulak virüsünün neden olduğu için, antibiyotiklerin bu mücadelede etkili değildir. Tüm viral hastalıklar gibi, kabakulak enfeksiyonu onların tabii kendi kendini iyileştirme yapmak için izin verilmelidir. Çoğu çocuk ve yetişkinler bu konuda iki hafta içinde kabakulak komplikasyonsuz bir durumda recuperaza gelince.

haftada bir virüs bulaşmış kişi olarak kabul edildikten sonra ve bulaşıcı değildir aktivite devam ettirebilirsiniz.

Uyarıcı

Orion orion aşı karşı korunma açısından kullanılabilir. Eğer bir aşı gerek yok:

Eğer bir aşı var:

Aşı için tavsiye edilmez:

Eğer kanser veya bir kan bozukluğu ya da bağışıklık sistemini etkileyen başka bir hastalık varsa, aşı önce doktorunuza danışmanız önerilir.

Aşının yan etkileri
Insanların çoğu aşı hiçbir yan etkileri vardır. Başkaları bir ateş veya kızarıklık olabilir. Bir milyon aşı biri ciddi bir alerjik reaksiyona neden olabilir.