Kasık fıtığı - resimleri

Kasık fıtığı - resimleri
zoom

copyright:
f.imagehost.org

   

Kasık fıtığı - oluştuğunda parçası genellikle bağırsak dokusu yumuşak, duvar karın alt çıkıntı ile bir zayıflık. Edilen nesne ağır kaldırma ya da öksürük olabilir şişlik olması zaman ağrılı, özellikle.

Ille tehlikeli bir kasık fıtığı daha iyi olmaz ya da tek başına kaybolur. Bir kasık fıtığı yaşamı tehdit eden komplikasyonlara yol açabilir. Bu nedenle, doktorunuz bir kasık fıtığı onarımı için ameliyat önerebilir ağrılı veya daha büyük oluyor. kasık fıtığı tamiri ortak bir cerrahi işlemdir.

Kasık fıtığı - belirti ve bulguları

Nedenleri

Bazı kasık fıtığı hiçbir belirgin nedeni var. Ama çok bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır:

Erkeklerde ise zayıf nokta genellikle bir kanal boyunca şişlik oluşur. Bu vas deferens içeren spermatik kord, sperm taşıyan boru, skrotum girer alandır.

Kadınlar, femoral kanal içinde femoral arter, ven ve sinir kanalını geçerek kasık yakın bir açılış fıtığı geliştirme olasılığı daha yüksektir.

Belirti ve bulgular

Bazı kasık fıtığı ve herhangi bir belirti neden olmaz bilmiyor olabilir ki bir rutin muayene sırasında doktor bulana kadar. Sık sık, ancak görebilir ve bağırsak yarattığı önemli bir şişkinlik hissediyorum. Şişlik genelde daha belirgin olduğunda ayakta, özellikle eğer öksürük.

Kasık Fıtığı belirti ve bulgular şunlardır:

Belirti ve bulgular çocuklarda
karın duvarındaki bir zayıflık gelen yenidoğan bebeklerde ve çocuklarda sonuç Kasık fıtığı doğuştan mevcuttur. Bazen fıtık bir çocuk, öksürük ağlıyor sadece görülebilir.


Tanı

Bir fizik muayene bir kasık fıtığı tanısı için yeterlidir. Doktor ve belirti ve bulgular hakkında size bilgi verecektir kasıkta bir şişlik arayacaktır. bacaklar bir fıtık daha belirgin yapabilirsiniz yana, sen ve ayağa istenebilir öksürük idi.

Kasık fıtığı - Tedavi

acı fıtık onarımı, genellikle cerrahi Eğer rahatsızlığı gidermek ve ciddi komplikasyonların önlenmesi. Fıtık ameliyatı iki genel türü vardır:

Önleme

bir kasık fıtığı neden olabilir bir doğumsal kusur, ama önlenemez aşağıdaki adımları kasık fıtığı görünümünü azaltmaya yardımcı olabilir: