Rektal prolapsus - resimleri

 
   

Rektal prolapsus - rektum tabakaları üç biridir oluşur: rektal duvar , kas tabakası , rektum çevresindeki yağ dokusunun. Rektal prolapsus olduğunda bütün rektal duvar veya anüs yoluyla rektal mukoza dışarı.

Bu genellikle bir koltuk var olur, ama aynı zamanda meydana gelebilir zaman öksürük veya hapşırma ve sonra, hatta yürüme ya da ayakta gibi günlük aktiviteler yaparken.

rektal prolapsus üç ana türü vardır:

Rektal prolapsus - belirti ve bulguları

Nedenleri

rektal prolapsus kesin nedeni bilinmemektedir. Belirli şartları gibi karın üzerinde ek bir baskı (mide), koyun dikkate alın:

Aynı zamanda gibi nörolojik koşullara bağlıdır:

yaşlı kadın ise, rektal prolapsus pelvik taban kaslarının genel bir halsizlik (kasık kemiğine bir askı formu ve omurganın destek kas grubu) bağlı olabilir.

Belirti ve bulgular

rektal prolapsus en belirgin belirtisi etli bir şişlik veya kitle anüs gelir olduğunu. Başlangıçta bu sadece dışkılama olduğunda, öksürme veya ayakta bir süre sonra ortaya çıkabilir olur. Iç rektal prolapsus, anüs dışarıdan gelen doku kütlesi olacak, ama bir şey bağırsakları boşalttıktan sonra geri geçit hala sanki siz hissedebilirsiniz.

Rektal prolapsus ve bağırsak hareketlerini kontrol etmek zor olabilir kirli iç çamaşırı bitebileceğini.

Diğer belirtiler şunlardır:
- Yakın defekasyon Sensation
- Sınırlı miktarda Oturma
- Bir sandalye sonra tam boşaltamama Sensation
- Fekal inkontinans.
- Ağrı, kanama ve kaşıntı ani.


Tanı

Aile doktoru rektal prolapsus tanısı yapabilmektedir. semptomlar ve rektal muayene temelinde.

Bu gibi ek testler gerçekleştirebilir:

Rektal prolapsus - Tedavi

Çocuklarda, rektal prolapsus genellikle kendini giderir. Doktorunuz nasıl anüs rektum geri bebek itmek için size öğretecektir. Ve, bu meyve ve sebze açısından zengin bir diyet vermek ve lif içeren gıdalar yeme ve yeterli içme suyu.

Yetişkinlerde, rektal prolapsus şifa diyet değişiklikleri ve kabızlık mücadele için ameliyat dayanmaktadır. tedavi tipi sağlık durumu ve rektal prolapsus şiddetine bağlıdır.

Cerrahi

etkin bir rektal prolapsus tedavisinde tek yol cerrahidir. Ameliyat genel anestezi altında yapılır.

Uyarıcı